Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zyskaj już dziś kupon rabatowy o wartości 10%!

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

WŁAŚCIWOŚCI KAMIENI

Agat

Agat - agat-wlasciwosci-znaki-zodiaku-znaczenie.jpeg

Kamień, który ułatwia uzyskanie fizycznego i duchowego bezpieczeństwa. Agaty mogą być używane z innymi kamieniami dla równoważenia ich działania, są zalecane dla kobiet w ciąży, ponieważ wpływają na proces powstawania nowych...

1

2[1].jpg

2

Biżuteria z kamieni naturalnych


Kamienie naturalne stanowią wyjątkowy dar natury. Posiadają niezwykłe właściwości fizyczne i magiczne. Od wieków ludzie przypisują im moc uzdrawiania zarówno ciała jak i duszy. Leczenie kamieniami, zwane litoterapią, jest znane ludziom od ponad 3500 lat. Stosowane jest dla utrzymania dobrego samopoczucia i stanu zdrowia. Niewątpliwie kamienie naturalne wpływają na wzrost pozytywnej energii życiowej, a także stanowią most łączący nas z naturą. Najprostszym i najprzyjemniejszym sposobem czerpania korzyści z niezwykłego działania kamieni naturalnych jest noszenie biżuterii z kamieni, które w kontakcie z naszym ciałem oddadzą nam wszystkie magiczne moce wypływające z natury, kojąc naszą dusze i ciało.
W naszym sklepie oferujemy różnego rodzaju biżuterię z kamieni od kolczyków, poprzez bransoletki i przepiękne naszyjniki wykonane z najwyższej jakości kamieni. Dzięki naszej biżuterii zbliżysz się do natury i poznasz kojącą moc kamieni. Obchodź się z nimi z szacunkiem. Nosząc pomyśl, że stanowią skarb natury i powstają przez tysiące lat po to, żebyś mógł cieszyć się ich mocą blaskiem. Dbaj o nie i kochaj, a zobaczysz jak wiele mogą Ci dać!


W celu ułatwienia wyboru biżuterii przedstawiamy krótki przewodnik dotyczący właściwości kamieni, z których zrobiona jest nasza biżuteria

3

Agat


Kamień, który ułatwia uzyskanie fizycznego i duchowego bezpieczeństwa. Agaty mogą być używane z innymi kamieniami dla równoważenia ich działania, są zalecane dla kobiet w ciąży, ponieważ wpływają na proces powstawania nowych komórek i zapewniają bezpieczeństwo. Agat przywraca emocjonalną równowagę, działa antydepresyjnie i korzystnie wpływa na system nerwowy. Agat jest silnie powiązany z energią ziemską. Wzmaga nasze siły witalne. Posiada uzdrowicielski wpływ na schorzenia żołądka, układu hormonalny, choroby oczu, słuchu, niepokoje, kłopoty z oddychaniem. Pozytywnie wpływa na życie rodzinne między innymi pomagautrzymać zgodę w rodzie, aby żyły w zgodzie a noszony przez dzieci chroni je przed złymi i złośliwymi duchami. Uważa się, że podnosi naturalną witalność i energię oraz zwiększa zaufanie do osoby, która go nosi. Agat równoważy emocje i uspokaja ciało. Pomaga rozwijać elokwencję, nazywa się go kamieniem zdrowia i powodzenia. Amulet z Agatu zalecany jest do noszenia mówcom, adwokatom i politykom, gdyż sprzyja on krasomówstwu - udziela pięknego daru słowa.

4

Ametyst

Kamień, który przewodzi, oczyszcza i unosi umysł, wzmaga intuicję, rozbudza duchowo; wycisza złość; trzymany pod poduszką pomaga na bezsenność, a umieszczony na środku czoła łagodzi bóle głowy; idealny na czakram głowy, działa wzmacniająco i kojąco na umysł i ciało, jest wspaniały przy medytacji, wzmacnia i ochrania psychikę ludzką. Fiolet ametystu sprawi, że rozwinie się Twoją intuicja i zdolności paranormalne. Zrozumiesz swoje sny i wizje. Ametyst skłania każdego człowieka ku dobremu, otwiera najbardziej nawet zatwardziałe serca, budzi miłość i współczucie, niesie duchową harmonię. Ma też szczególną moc godzenia zwaśnionych par. Wysyła wibracje, które pobudzają u partnerów pożądanie seksualne. Sprawia, że życie erotyczne staje się bogatsze i harmonijne. Noś ametyst na szyi lub w pierścionku, a poczujesz opiekę wyższych sił, bezpieczeństwo i spokój. Twoje lęki, troski, niepokoje czy wzburzenia oddalą się, zwłaszcza jeżeli potrzesz ametystem skronie lub wewnętrzne nadgarstki rąk. Kamień ten łagodzi uporczywe bóle głowy i męczące migreny, bezsenność. Ametyst jest też najlepszym kamieniem dla osób nadużywających alkoholu. Ułatwiający uzyskanie spokoju wewnętrznego i pomagający w relaksacji ametyst jest jednym z podstawowych kamieni, używanych przy medytacji.

Trzymając w obu dłoniach ametysty, łatwiej tworzymy wizualizacje. Praca z tymi kamieniami wzmacnia intuicję, pobudza rozwój duchowy i wycisza namiętności.

5

Akwamaryn:

Zwany również "WODNYM KAMIENIEM” jest uśmierzający, łagodny, daje ukojenie i pogodę ducha, odpędza negatywne myśli i uczucie niepokoju; obniża gorączkę, chroni przed chorobą morską, Idealny na czakram gardłowy -pozwala wyrazić to co uznajemy za słuszne i prawdziwe. Przynosi też ulgę przy skłonnościach do depresji, dolegliwościach związanych ze zmiana pogody i przy bólach głowy. Jest doskonałym kamieniem do medytacji. Akwamaryn rozjaśnia umysł, sprzyja ciekawym pomysłom i rozwiązywaniu problemów. Jest również pośrednikiem w komunikacji z istotami niebiańskimi, czyli naszymi aniołami stróżami oraz opiekunami duchowymi. Akwamaryn pomaga w podtrzymaniu miłości i szczęścia partnerskiego. Jego energia łagodzi agresję.

6

Awenturyn

Zielony kamień łączy nas z naturą, stosuje się go w magii mocy. Awenturyn jest wzmacniaczem i przekaźnikiem energii przyrody lasów, łąk i pól. Pomaga czerpać energię, otwiera nas na naturę. Awenturyn uspokaja i ułatwia relaksowanie się przed snem. Zmniejsza napięcie i łagodzi szok. Osobę, która go nosi, obdarza odwagą, niezależnością, kreatywnością, pogodą ducha. Jest amuletem przyciągającym dostatek, przywabia fortunę. Jednak trzeba pamiętać, że fortuna to nie tylko finanse, ale ogólnie dobrobyt. Awenturyn leczy choroby oczu, koi wzrok, przeciwdziała wypadaniu włosów, leczy egzemy, uczulenia i podrażnienia skórne. Wzmacnia ciało i system nerwowy, poprawia witalność. Pomaga przy schorzeniach serca. Zaleca się pozostawić awenturyn w wodzie na noc i przemywać nią oczy następnego dnia. Polecane są rewitalizujące okłady z kawałków awenturynu kładzionych na powieki. Woda awenturynowa może być także pomocna w przypadku podrażnień skóry. Awenturyn zwiększa witalność i reguluje ciśnienie krwi.

7

Cytryn

 Należy do rodziny kwarców, jest związany ze słońcem i rozjaśnia umysł; pozwala usunąć fizyczne i psychiczne trucizny. Cytryn pozwala rozwinąć się uśpionym zdolnościom i talentom, szczególnie zalecany dla osób chorych na cukrzycę, ponieważ korzystnie oddziałuje na pracę trzustki i stymuluje wydzielanie insuliny również na poziomie emocjonalnym. Ożywia przemianę materii, wspaniały przy dolegliwościach trawiennych.

8

Fluoryt

Występuje w odcieniach brązowym, żółtym, fioletowym, czerwonym. Kamień menedżerów i palaczy. Łagodzi stres, chroni płuca, wspomaga leczenie nowotworów płuc i wątroby.  Leczy niesprawność mózgu, przepracowanie. Odświeża system nerwowy. Nazwany jest "Kamieniem Geniusza" ponieważ subtelne wibracje wpływają na komórki mózgowe. Otwiera to co czujemy intuicyjnie, przeczucia nagle stają się logiczne i możliwe do udowodnienia. Fluoryt może korzystnie wpływać na ludzi z artretyzmem, reumatyzmem i chorobami kręgosłupa. Fluoryt pomaga zwalczać rozstrój umysłowy i pozyskać duchową świadomość. Potrafi ponownie rozniecić seksualne pożądanie i ugruntować nadmiar energii. Dzisiaj litoterapeuci wykorzystują preparaty fluorytu do leczenia nowotworów wątroby i płuc. Fluoryt przyłożony do chorych miejsc, dodany do kąpieli bądź w postaci eliksiru łagodzi również bóle artretyczne, zębów i okostnej. Należy wówczas płukać usta wodą, w której się moczył lub przyłożyć do chorego zęba watkę skropioną eliksirem. Albo po prostu trzymać w jamie ustnej mały kryształ fluorytu. Fioletowy i niebieski fluoryt pomaga przy medytacji - należy umieścić go między brwiami lub położyć przed sobą. Także wtedy, gdy zamierzasz intensywnie wieczorem pracować umysłowo. Zielony fluoryt poprawia kondycję ciała fizycznego.

9

Granat

Kamień idealny na wszelkie zatrucia, załamania nerwowe i niedoczynność tarczycy; równoważy czakram bazowy, czyli seksualny; pomaga odnieść sukces, wspomaga krążenie szczególnie w przypadku niskiego ciśnienia. Granat sprawia, że cieszy nas aktywność, napełnia nas energią, odwagą i spontanicznością, a także dobrym samopoczuciem i życzliwością. Czerwony ogień granatu daje siłę napędową, siłę woli, wiarę w sukces i siebie.

10

Hematyt

Kamień pomocny przy wszelkich dolegliwościach, związanych z krwią. Odświeżają,odnawia komórki, pomaga w leczeniu anemii. Reguluje przepływ krwi oraz ilość białych krwinek. Hematyt jest też środkiem przeciwbólowym, stymuluje wytwarzanie w organizmie przeciwciał, aktywizując samouzdrawianie. Kładziony obok rany, był używany do powstrzymania krwawienia. Doskonale sprawdza się w masażu napiętych i bolących części ciała.

11

Jadeit

Niweluje skutki nadkwasota, stresu, bóle kolan, wrzodów żołądka, epilepsji. Leczy kamicę nerkową. Przedłuża życie. Oczyszcza krew. Dodaje uroku.

12

Jaspis

Kamień pomocny przy narodzinach dzieci, w leczeniu chorób kobiecych, szczególnie gdy mają one podłoże psychosomatyczne. Do tego celu najlepsze są jaspisy czerwone i czerwonobrązowe, tak ukształtowane, aby dobrze leżały w dłoni.

13

Karneol

Pozytywnie wpływa na narządy związane z procesem wydalania, poprawia krążenie, likwiduje zastoje krwi i dzięki temu przynosi ulgę w schorzeniach żył takich jak żylaki.Pobudza energie życiowe i inicjuje procesy życiowe.

14

Koral

Wspomaga trawienie i przyswajanie pokarmów, leczy choroby dziąseł; chroni przed negatywnym wpływem innych ludzi. Pobudza, ogrzewa i ożywia. Blednie, gdy osoba nosząca go cierpi na niedokrwistość lub niedożywienie. Wzmacnia siły i wzrost. Pobudza strumień miłości.

15

Kryształ górski

Kamień - neutralizator. Zobojętnia szkodliwe promieniowanie, wspomaga leczenie guzów nowotworowych i ciężkich przeziębień.

16

Kwarc różowy

Występujący w rozmaitych kolorach różu. Pomaga leczyć rany serca. Otwiera nas na prawdziwe uczucie – miłość i łagodność.

17

Lapis Lazuli

Kamień niebios przekazuje duszy wrażenie bezpieczeństwa. Kieruje umysł do wnętrza, wzmacnia go i pozwala rozpoznać ludzką naturę. Położony na czakrę trzeciego oka prowadzi nas w najgłębsze obszary umysłu, gdzie zdobywamy zaufanie do wyższego przewodnika. Ogrzany w słońcu i przyłożony do chorego miejsca, zmniejsza obrzęki. Niezastąpiony przy nerwobólach i wszelkiej maści zapaleniach. Wraz ze złotą obrączką hamuje postępującą degradację przy stwardnieniu rozsianym.

18

Obsydian

Pochodzi z rozżarzonego wnętrza ziemi. Stąd też jego działanie: prowadzi nas w nasze wnętrze, a potem wydobywa na powierzchnię wszystko, co w nas dobre, piękne i wzniosłe. Gorący charakter kamienia służy w pierwszej kolejności ludziom melancholijnym, pobudzając ich do czynu. Dwa kamienie przykłada się do podeszwy stóp, momentalnie pobudza i przyśpiesza cyrkulację energii w ciele. Ubocznym, ciekawym efektem jest rozgrzewanie się nawet najbardziej zziębniętych nóg.

19

Onyks

Kamień równowagi psychicznej. Łagodzi i zaburzenia neurologiczne, apatię i stres. Wzmacnia i regeneruje serce, nerki i tkankę skórną. Jest silnym kamieniem, używanym w psychometrii, ponieważ opowiada historię nosiciela. Jest to dobrym kamieniem dla sportowców i ludzi, żyjących w ekstremalnym stresie. Zwiększa przyswajalność witamin B i E. Dzięki niemu wzrasta wrażliwość i integracja osobowości. Otwiera splot słoneczny, czakrę podstawową i czakrę gardła. Równoważy męskie i żeńskie właściwości.

20

Perła

Wzmacnia zęby i kości. Obniża poziom cholesterolu. Uważa się, że perła ostrzega przed nadchodzącym nieszczęściem. Perła upiększa każdą kobietę czyniąc ją powabną, piękną

Agat

Agat - agat-wlasciwosci-znaki-zodiaku-znaczenie.jpeg

Kamień, który ułatwia uzyskanie fizycznego i duchowego bezpieczeństwa. Agaty mogą być używane z innymi kamieniami dla równoważenia ich działania, są zalecane dla kobiet w ciąży, ponieważ wpływają na proces powstawania nowych...